Erp programlarının evrimi incelendiğinde bu programların kökeninin mrp’ den geldiği görülecektir. Doğal olarak iyi bir Erp programının işletmenin tüm üretim süreçlerini eksiksiz olarak karşılaması beklenen bir özellik olacaktır.

caniasERP’ de çok güçlü üretim modülü ve üretim modülünü destekleyen mrp (malzeme ihtiyaç planlaması), cap (kapasite yönetimi), aut (otomasyon), iot (makine haberleşmesi) gibi diğer modülleri ile sizlere kusursuz bir fonksiyonalite ve esneklik sunmaktadır. Pek çok farklı sektörde tercih edilen bu yazılımda, uygulanan üretim süreçlerini kısa örneklerle aktarmaya çalışmak istiyoruz.

Tekstil sektöründe; Mrp’ nin sağladığı tedarik zinciri fonksiyonları, her seviyede oluşturulan iş emirleri ile üretim süreçlerinin kusursuz şekilde organize edilmesini sağlar. Müşteri sipariş bağımlı başlayan üst seviye mamullerden alta doğru inildikçe dokuma ve çözgü seviyelerinde kitlesel üretime dönen kurgularla iplik üretiminizi doğru şekilde organize edebilir, makine parkının kapasitesini en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Konfeksiyon; Müşteri odaklı üretimlerinizde, siparişlerinizde yaşanan belirsiz renk beden güncellemelerini, sipariş artış azalışlarını kolaylıkla izleyebilir, ham kumaş ihtiyaçlarınızı net olarak görebilir, fason süreçlerinizi rahatlıkla kurgulayabilirsiniz. Tüm bu süreçlerinizi Mrp’ nin de desteği ile zahmetsizce yönetebilirsiniz.

Otomotiv sektöründe; Mrp’ nin sistemin kalbi olarak kabul görüldüğü bu sektörde uzun dönemli müşteri siparişlerlerine kolaylıkla adapte olabilirsiniz. Makine, kalıp ve iş gücü kapasitenizi doğru şekilde yönetebilirsiniz. Edi, kankan, jit, milkran ve konteyner kurgularını sistem üzerinde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Ambalaj sektöründe; Ağırlıklı olarak müşteri odaklı çalışan bu sektörde, her siparişinizin ürün tasarımını yeniden çalışabilir, tekrarlı (repeat) siparişlerde mrp’ nin sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Gıda sektöründe; Bütçe ve tahminleme odaklı üretim ihtiyaçlarınızı şekillendirebilir, istenen üretim hedeflerine doğru zamanda doğru kapasite kullanımı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca dual mrp’ nin sağladığı faydalarla karkas tipli üretimlerinizi de kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Savunma/İnşaat sanayi; Proje bazlı üretimlerinizi ve tüm tedarik zinciri süreçlerinizi kolaylıkla izleyebilir, proje terminlerini ve maliyetlerini aksatmadan, tüm kapasite yüküne hakim olarak iş süreçlerini rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Birçok farklı sektörde yaptığımız başarılı projelerle ihtiyaçlarınızı biliyor, caniasERP’ nin sağladığı tüm avantajları uygulamaya alarak sizler adına başarılı projeler ortaya koyuyoruz.

Sektörünüzle alakalı merak ettiğiniz diğer sorularınızı ve demo taleplerinizi paylaşmanızı bekliyoruz…